Have any questions?
+44 1234 567 890
Arheoloģijas kolekcija
Muzejā daudzu gadu desmitu laikā ir uzkrāta iespaidīga arheoloģisko priekšmetu kolekcija, kas liecina par senāko Latvijas teritorijas iedzīvotāju materiālo kultūru no 9./8. g. t. p. Kr.. Senlietas atrastas pilskalnos, senpilsētās, kapulaukos, vai arī nejauši uzietas visā bijušā Bauskas rajona teritorijā.
Lielākā daļa arheoloģisko priekšmetu, kas raksturo vienu arheoloģisko pieminekli, iegūta Mežotnes pilskalnā un senpilsētā. No citiem kapulaukiem jāmin Dreņģeru-Čunkānu kapulauks, kas ir plašāk pētītais zemgaļu kapulauks vēlajā dzelzs laikmetā Latvijas teritorijā, un Ziedoņu kapulauks. Diemžēl lielākā daļa arheoloģisko priekšmetu, kas iegūti Mežotnē un Dreņģeru-Čunkānu kapulaukā, glabājas Latvijas Nacionālā vēstures muzeja krājumā. Bauskas muzejā glabāšanā nodoti pie Bauskas Rātsnama un Saules dārzā arheoloģisko izrakumu laikā atrastie priekšmeti. Ja kāds pētnieks interesējas par bijušā Kurzemes provinces muzeja krājumu, tad jāiegriežas arī Bauskas muzejā, jo 1960.gadā toreizējais Jelgavas novadpētniecības muzejs nodeva Bauskas novadpētniecības muzejam arheoloģiskos priekšmetus, kas teritoriāli attiecas uz Bauskas novadu.
Interesenti arheoloģisko priekšmetu kolekcijas izpētei var izmantot divu veidu kartotēkas. Pirmā kartotēka veidota pēc funkcionālā principa (sadzīves priekšmeti, rotaslietas, darba rīki, ieroči u.c.). Otra kartotēka veidota pēc teritoriālā principa, t.i., pēc priekšmetu atrašanas vietas - konkrēta kapulauka, pilskalna vai senpilsētas.