Support

Lorem ipsum dolor sit amet:

24h / 365days

We offer support for our customers

Mon - Fri 8:00am - 5:00pm (GMT +1)

Get in touch

Cybersteel Inc.
376-293 City Road, Suite 600
San Francisco, CA 94102

Have any questions?
+44 1234 567 890

Drop us a line
info@yourdomain.com

About us

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit.

Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Donec quam felis, ultricies nec.

Have any Questions? +01 123 444 555
LV

No 2021. gada 27. novembra līdz 2022. gada 30. janvārim Bauskas muzejā skatāma mākslinieces Ivetas Skrastiņas fotoizstāde “Kurzemes eņģeļi” un Latvijas Floristu apvienības darbu izstāde “Laiks"

Sagaidot Pirmo Adventi, Bauskas muzejs apmeklētājiem piedāvā apskatīt Ziemassvētku izstādi, kurā savu stāstu stāsta gan gadsimtus seni, kokā griezti Kurzemes baznīcu eņģeļi, gan floristu ziemas izstādei radīti darbi. Lai sagaidām svētkus ar ticību, cerību, mīlestību un pārliecību par cilvēka spēju radīt skaisto.

“Šī nav fotoizstāde parastajā izpratnē un nav sakrālās mākslas sludinājums ar mērķi pievērst kādu kristietībai, bet gan veltījums Latvijai 100 gadu jubilejā un vienlaikus pateicība tiem sargeņģeļiem, kuri pašaizliedzīgi stāvēja pie Latvijas pirmsākumiem, sargājot gan mūsu dižgarus, gan ik katru vienkāršāko dvēselīti. Rainis teicis: “Neprasi par darbu algu, par sāpēm veldzi un par mīlu – baudu!”. Tur bija tie entuziasti, izcilnieki, personības, kuri ielika arī pamatus akmenim “Tēvzemei un Brīvībai”! Viņi ir mūsu lepnums! Tāpat jāparāda gods vēl kādam Latvijas lepnumam – Kurzemes baznīcu kokgriezumiem: “kokā grieztiem eņģeļiem liepu lūku vīzēs” (no kādas dziesmas), ko arī taču radīja meistari – personības ap 300 gadus pirms mums. Šodien liela daļa no tā ir spoži atjaunota un pilnvērtīgi iekļaujas Eiropas kultūras vērtībās. Tur ir īstas baroka, ziemeļu renesanses vai manierisma stilu pērles. Paldies, entuziastiem – personībām par Rundāles pils, Lestenes, Jaunpils, Zlēku, Nurmes, Subates u.c. baznīcu iekārtu saglabāšanu, atjaunošanu un uzturēšanu. Tam bija vajadzīga “augstākā ideja, kas nepazīst cilvēka žēluma …”. Tā nu visa mūsu vēsture un vērtības, tomēr, balstās un, cerams, arī turpmāk balstīsies uz izcilām personībām, un - gan jau viņiem uz pleca sēž kāda teiksmaina, spārnota, iedvesmojoša būtne, kura nes mierinājumu, iedvesmu, cerību un palīdzību. Palīdz rast spēku gan lielam, gan mazam darbam, radot svētīgas pārmaiņas”, māksliniece Iveta Skrastiņa.

“Šis laiks ir bijis citādāks nekā viss līdz šim piedzīvotais. Tāpēc arī mēs centāmies atspoguļot savos darbos to kā redzam un saprotam to, kas ir piedzīvots. Jo laiks nav ne labs, ne ļauns, tā ir iespējam mums mācīties un tapt – cerams, labākiem!”, Latvijas Floristu apvienības vadītāja Gunita Lazdiņa – Januševica.

Iet atpakaļ

Par muzeju

Muzejs glabā arheoloģiskas, etnogrāfiskas, vēsturiskas un mākslas liecības par Bauskas novada vēsturi. Ekspozīcijas sniedz ieskatu par Bausku 20. gs.

Kontakti

Bauskas muzejs
Adrese: Kalna iela 6, Bauska
Bauskas novads, LV-3901

+371 63960508

bauskasmuzejs@bauska.lv

Seko mums!

Bauskas muzejs. Visas tiesības aizsargātas 2022.
Privātuma iestatījumi

Šī mājaslapa izmanto sīkdatnes, kas palīdz uzlabot tās darbību un ievāc informāciju par apmeklējumu. Detalizētāka informācija pieejama mūsu privātuma politikā.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzziniet vairāk par sīkdatnēm šeit:

You are using an outdated browser. The website may not be displayed correctly. Close