Support

Lorem ipsum dolor sit amet:

24h / 365days

We offer support for our customers

Mon - Fri 8:00am - 5:00pm (GMT +1)

Get in touch

Cybersteel Inc.
376-293 City Road, Suite 600
San Francisco, CA 94102

Have any questions?
+44 1234 567 890

Drop us a line
info@yourdomain.com

About us

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit.

Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Donec quam felis, ultricies nec.

Have any Questions? +01 123 444 555
LV

Barikāžu laiku Bauskā atminēsies ar 1991. gada liecību ekspozīciju un teātra izrādi “Barikādes.docx”

Atceroties 1991. gada barikāžu notikumus, 21. janvārī no plkst. 13:00 līdz plkst. 21:00 Bauskas muzeja pagalmā tiks izstādīta barikāžu liecību ekspozīcija “Brīvības garu nosargājot”, taču plkst. 19:00 Bauskas Kultūras centrā ar muzikāli dokumentālu izrādi “Barikādes.docx” viesosies Rēzeknes teātra “JORIKS” aktieri.

Lai arī 1991. gada barikāžu laika dienas bija traģiskas, tās parādīja tautas kopību un vienotību: ikdienā katrs latvietis ir vairāk individuālists, bet briesmu gadījumā mēs varam būt vienots spēks. 21. janvārī Bauskas muzejs un Bauskas Kultūras centrs aicina atminēties 1991. gada janvārī piedzīvoto, godināt kritušo Latvijas neatkarības aizstāvju piemiņu un par Latvijas brīvības trauslumu un spēku stāstīt arī jaunajai paaudzei.

No plkst. 13:00 līdz plkst. 21:00 Bauskas muzeja pagalmā baušķenieki tiek aicināti aplūkot barikāžu liecību ekspozīciju “Brīvības garu nosargājot”, ko veidos Arņa Indrika lielformāta fotogrāfijas un priekšmeti no Bauskas muzeja krājuma. Paralēli darbosies digitālā izstāde “Bauskas rajona ļaudis 1991. gada barikādēs”. Tajā, līdzās mūsu novada cilvēku fiksētiem fotomirkļiem, būs skatāma arī Bauskas rajona kolhoza “Uzvara” fotosalona darbu kolekcija par janvāra notikumiem Baltijā, kuras īpašnieks šobrīd ir Gūrijs Bulle. Visas dienas garumā iedzīvotājiem būs iespēja sasildīties pie lielā ugunskura un iemalkot karstu tēju.

No plkst. 13:00 līdz plkst. 19:00 uz sarunām par 1991. gada janvāra notikumiem pagalmā gaidīs arī Bauskas muzeja vēsturnieki - Aigars Urtāns un Raitis Ābelnieks. Izglītības iestāžu 7.-12. klasēm, iepriekš piesakoties, rakstot uz bauskasmuzejs@bauska.lv, no plkst. 13:00 līdz plkst. 17:00 ir iespējams aizvadīt vēstures stundu zinošo speciālistu vadībā.

Pirms vai pēc viesošanās barikāžu noskaņu pagalmā, plkst. 19:00 Bauskas Kultūras centrā iedzīvotājiem tiek piedāvāts apmeklēt Rēzeknes teātra “JORIKS” viesizrādi “Barikādes.docx”. Režisora Mārtiņa Eihes izrādes sižets balstīts Latgales un Vidzemes barikāžu dalībnieku atmiņu stāstos, kas 1991. gadā bija vien 18 – 25 gadus veci jaunieši. Izrādes gaitā hronoloģiski tiks izstāstīta Edija Riekstiņa un citu barikāžu dalībnieku pieredze, ko veido emocijas, atmiņas un 1991. gada janvārī pārdzīvoto notikumu nozīme šo cilvēku turpmākajās dzīvēs. Līdzās atmiņu stāstiem tiks izdziedātas arī tā laika iemīļotās dziesmas: "Nāc dejot", "Zem diviem karogiem", "Dzimtā valoda" un citas. Biļetes cena – 10 eiro. Biļetes iespējams iegādāties visās "Biļešu Paradīze" kasēs un tiešsaistē: https://ej.uz/BauskasKC

Aicinām ņemt vērā, ka izrādi iespējams apmeklēt tikai ar sadarbspējīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Lai pārliecinātos par sertifikāta atbilstību, pie pasākuma ieejas būs jāuzrāda arī personu apliecinošs dokuments. Norises laikā ikvienam jālieto mutes un deguna aizsegs.

Iet atpakaļ

Par muzeju

Muzejs glabā arheoloģiskas, etnogrāfiskas, vēsturiskas un mākslas liecības par Bauskas novada vēsturi. Ekspozīcijas sniedz ieskatu par Bausku 20. gs.

Kontakti

Bauskas muzejs
Adrese: Kalna iela 6, Bauska
Bauskas novads, LV-3901

+371 63960508

bauskasmuzejs@bauska.lv

Seko mums!

Bauskas muzejs. Visas tiesības aizsargātas 2022.
Privātuma iestatījumi

Šī mājaslapa izmanto sīkdatnes, kas palīdz uzlabot tās darbību un ievāc informāciju par apmeklējumu. Detalizētāka informācija pieejama mūsu privātuma politikā.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzziniet vairāk par sīkdatnēm šeit:

You are using an outdated browser. The website may not be displayed correctly. Close