Support

Lorem ipsum dolor sit amet:

24h / 365days

We offer support for our customers

Mon - Fri 8:00am - 5:00pm (GMT +1)

Get in touch

Cybersteel Inc.
376-293 City Road, Suite 600
San Francisco, CA 94102

Have any questions?
+44 1234 567 890

Drop us a line
info@yourdomain.com

About us

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit.

Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Donec quam felis, ultricies nec.

Have any Questions? +01 123 444 555
LV

Atjaunotās ekspozīcijas "Ebreji Bauskā" atklāšana

2023. gada 19. maijā plkst. 14:00 Bauskas muzejā notiks atjaunotās ekspozīcijas “Ebreji Bauskā” atklāšanas pasākums.

Ar Latvijas ebreju kopienas pārstāvju piedalīšanos Bauskas muzejā tiks atklāta atjaunotā ekspozīcija "Ebreji Bauskā".

19. gadsimta otrajā pusē 2/3 no visiem baušķeniekiem bija šīs tautības ļaudis - veiksmīgi tirgotāji, prasmīgi amatnieki, uzņēmēji un vietējās inteliģences pārstāvji. Arī pēc Pirmā pasaules kara neatkarīgajā Latvijā 20. gadsimta 20.-30. gados Bauskā līdzās latviešiem un vāciešiem ebreji bija nozīmīga pilsētas iedzīvotāju kopiena. Mūsdienās par to visu Bauskā vairs tikpat kā nekas neliecina, tāpēc muzeja jaunā ekspozīcija ir stāsts par pilsētas ebreju kopienas vēsturi no tās pirmsākumiem līdz traģiskajai bojāejai nacistu okupācijas laikā 1941. gada vasarā.

Ekspozīcijas jaunums ir turīga 19. gadsimta beigu un 20. gadsimta sākuma Bauskas ebreja dzīvokļa istabas interjera iekārtojums, kurā redzami daudzi ar ebreju dzīvi un sadzīvi saistīti priekšmeti.

Ekspozīcijas "Ebreji Bauskā" atklāšanas pasākumā par Bauskas ebreju kopienas vēsturi citu Latvijas ebreju kopienu vēstures kontekstā stāstīs muzeja "Ebreji Latvijā" direktors Iļja Ļenskis, par ebreju reliģijas rituāliem, lūgšanu tradīcijām un citiem sadzīves aspektiem stāstīs Rīgas sinagogas rabīns Elijohu Krūmers, bet ebreju dziedājumus ļaus iepazīt un izbaudīt kantors (kora priekšdziedātājs) Telmans Guževskis.

Pasākumu norises laikā apmeklētāji var tikt fotografēti un filmēti, fotogrāfijas un videomateriāls var tikt publicēts.

Iet atpakaļ

Par muzeju

Muzejs glabā arheoloģiskas, etnogrāfiskas, vēsturiskas un mākslas liecības par Bauskas novada vēsturi. Ekspozīcijas sniedz ieskatu par Bausku 20. gs.

Kontakti

Bauskas muzejs
Adrese: Kalna iela 6, Bauska
Bauskas novads, LV-3901

+371 63960508

bauska.muzejs@bauskasnovads.lv

Seko mums!

Bauskas muzejs. Visas tiesības aizsargātas 2024.
Privātuma iestatījumi

Šī mājaslapa izmanto sīkdatnes, kas palīdz uzlabot tās darbību un ievāc informāciju par apmeklējumu. Detalizētāka informācija pieejama mūsu privātuma politikā.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzziniet vairāk par sīkdatnēm šeit:

You are using an outdated browser. The website may not be displayed correctly. Close