Support

Lorem ipsum dolor sit amet:

24h / 365days

We offer support for our customers

Mon - Fri 8:00am - 5:00pm (GMT +1)

Get in touch

Cybersteel Inc.
376-293 City Road, Suite 600
San Francisco, CA 94102

Have any questions?
+44 1234 567 890

Drop us a line
info@yourdomain.com

About us

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit.

Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Donec quam felis, ultricies nec.

Have any Questions? +01 123 444 555
LV

Sagaidīsim 2023. gada Vispārējos dziesmu un deju svētkus pašu darinātos Zemgales arheoloģiskos tērpos

No 2022. gada maija līdz decembrim biedrība “Īslīces sieviešu klubs “Rītausma”” sadarbībā ar Bauskas muzeja Tautas lietišķās mākslas studiju "Bauska" realizēs projektu “Arheoloģiskā tērpa darināšanas vēsture un tradīcijas Zemgalē”.

Sagaidīt 2023. gada  Vispārējos dziesmu un deju svētkus pašu darinātos Zemgales arheoloģiskos tērpos, tā ir iespēja, kuru Bauskas novada iedzīvotāji var izmantot pateicoties biedrības “Īslīces sieviešu klubs “Rītausma”” iniciatīvai un Bauskas novada pašvaldības finansiālam atbalstam.

Projekta mērķis ir Zemgales novada kultūrvēsturiskā mantojuma apzināšana, saglabāšana, amata prasmju apgūšana un tālāka nodošana, saliedējot un stiprinot vietējo kopienu.

Mums visiem kopā tas nozīmē - uzzināt, iemācīties un saglabāt, katram atsevišķi - vēlmi, apņemšanos un mērķtiecību.

Šoreiz, ceļā līdz pilnas komplektācijas arheoloģiskajam tērpam, mēs vēlamies radīt ko vairāk, kā tikai apģērbu. Šī ir iespēja, uzklausot profesionāļus un mācoties praktiski, izzināt vēsturisko mantojumu, kultūrvēsturiskās vides un Zemgales kultūrtelpas unikalitāti, apzināt tās savdabību, saglabāt un attīstīt to. Strādājot kopā ar meistariem, sava amata pratējiem, kuru vadībā tiks apgūtas nepieciešamās iemaņas un prasmes tērpa gatavošanā, veidot sadarbību meistars - māceklis, kas ir labākais aroda nodošanas un saglabāšanas veids. Esmu pārliecināta, ka apzinoties savas tautas tradicionālo prasmju unikalitāti un vērtības, kā arī savu spēju tās saglabāt, mēs ar cieņu un lepnumu varēsim tērpties mūsu novadam raksturīgos tērpos.

Mūsu projekta sadarbības partneri ir Tautas lietišķās mākslas studija „Bauska” un Solveigas Ikertes individuālais uzņēmums “Novads”, kuriem ir daudzu gadu pieredze un prasmes, atbilstoša materiālā bāze – instrumenti, iekārtas (stelles, celu galdiņi u.c.), kā arī biedrības “Laukam pāri” dalībnieces ar savu bagāto zināšanu pūru.

Tērpa radīšanas procesā izzināsim: arheoloģiskā tērpa komplektēšanas un valkāšanas tradīcijas,  periodam raksturīgos materiālus, celaiņu un audumu aušanas tehnikas, rotas, apavus, u.c.

Aktivitātes:

  • Diskusija par kopīgajām iezīmēm senajā apģērbā Latvijā 7.-14. gadsimtā.

Visi interesenti/skaits nav ierobežots. Bezmaksas.

  • Lekcija “Rotas un apģērba rotāšanu Zemgalē 7.-14.gs. Arheoloģiskie atradumi.” Rotu demonstrējumi, pēc individuālas vēlmes rotu konsultācijas ar rotu meistaru. Paraugdemonstrējumi audumā iestrādājamo bronzas riņķīšu izgatavošanā.

Visi interesenti/skaits nav ierobežots. Bezmaksas.

  • Arheoloģiskā tērpa brunču auduma aušana.

Vietu skaits ierobežots. Bezmaksas.

  • Arheoloģiskā krekla šūšana.

Vietu skaits ierobežots. Bezmaksas.

  • Celaiņu aušana.

Vietu skaits ierobežots. Iespējams dalībnieka līdzfinansējums.

  • Ādas apavu darināšana.

Vietu skaits ierobežots. Dalībnieku līdzfinansējums.

 

Projekts “Arheoloģiskā tērpa darināšanas vēsture un tradīcijas Zemgalē” tiek  realizēts ar Bauskas novada pašvaldības atbalstu, piešķirtais finansējums 1455.00 EUR.

Sagatavoja:

Sandra Ķisele

Biedrība “Īslīces sieviešu klubs “Rītausma””

Tālrunis informācijai: 29359677

 

Pasākumu norises laikā apmeklētāji var tikt fotografēti un filmēti, fotogrāfijas un videomateriāls var tikt publicēts.

Iet atpakaļ

Par muzeju

Muzejs glabā arheoloģiskas, etnogrāfiskas, vēsturiskas un mākslas liecības par Bauskas novada vēsturi. Ekspozīcijas sniedz ieskatu par Bausku 20. gs.

Kontakti

Bauskas muzejs
Adrese: Kalna iela 6, Bauska
Bauskas novads, LV-3901

+371 63960508

bauskasmuzejs@bauska.lv

Seko mums!

Bauskas muzejs. Visas tiesības aizsargātas 2022.
Privātuma iestatījumi

Šī mājaslapa izmanto sīkdatnes, kas palīdz uzlabot tās darbību un ievāc informāciju par apmeklējumu. Detalizētāka informācija pieejama mūsu privātuma politikā.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzziniet vairāk par sīkdatnēm šeit:

You are using an outdated browser. The website may not be displayed correctly. Close