Support

Lorem ipsum dolor sit amet:

24h / 365days

We offer support for our customers

Mon - Fri 8:00am - 5:00pm (GMT +1)

Get in touch

Cybersteel Inc.
376-293 City Road, Suite 600
San Francisco, CA 94102

Have any questions?
+44 1234 567 890

Drop us a line
info@yourdomain.com

About us

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit.

Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Donec quam felis, ultricies nec.

Have any Questions? +01 123 444 555
LV

PAMATS. VĒRTĪBA. PĀRVĒRTĪBA.

No 2022. gada 11. jūnija līdz 4. septembrim Bauskas muzejā būs skatāma Tautas lietišķās mākslas studijas “Bauska” 65 gadu jubilejas izstāde “PAMATS. VĒRTĪBA. PĀRVĒRTĪBA.”

Izstādes atvēršana 11. jūnijā plkst. 13:00.

Šobrīd dzīvojam strauju pārmaiņu un pārvērtību laikā, kas skar pilnīgi visu un visus. Ir jābūt stipram pamatam, uz kā balstīties, lai tajā visā nepazaudētu sevi. Pamats - tās ir vērtības, kas laikā norūdītas, cilvēku pārbaudītas, dod drošības un pamatīguma sajūtu. Pamatvērtības.

Raiņa vārdiem runājot, “Ņems, kas atdos, veiks, kas zaudēs, Pastāvēs, kas pārvērtīsies!”

Tikai tad, kad apzināmies savus talantus, spējas un varēšanu, tikai tad varam tajā dalīties ar citiem. Bieži darām visu, lai nav jāzaudē, jāmainās un, lai šīs pārmaiņas nav sāpīgas, bet mēs nevaram iegūt, nezaudējot un nedodot neko pretī.

TLMS “Bauska” pamats un vērtība ir vadītājas – Milda Skane, Solveiga Ikerte, Dzintra Mētele, Vija Šalka, Sandra Ķisele, Sanita Behmane-Baibakova, ilggadējā meistare Ināra Zalstrupa un visi studijas dalībnieki.

TLMS “Bauska” šogad svin 65 gadu jubileju. 1957. gada 2. janvārī Bauskas muzejā, pateicoties direktorei Olgai Kuršinskai, notika pirmā rokdarbnieču kopīgā sanākšana. 1967. gadā pulciņam piešķīra nosaukumu “Lietišķās mākslas Tautas studija”. Pirmā vadītāja - rokdarbniece Milda Skane, kura savas zināšanas ieguvusi Kaucmindes mājturības skolā, 22 gadus bija pulciņa un Tautas lietišķās mākslas studijas “Bauska” vadītāja.

Pašlaik studijā darbojas vairāk kā 30 dalībnieces. Tās ir dažāda vecuma un profesiju pārstāves, kurām ir interese pētīt, mācīties un apgūt dažādu tekstiliju darināšanu. Uzturēt dzīvu mantojumu, kas saglabājies cauri gadu simtiem, un prasmi pielietot šīs zināšanas mūsdienu materiālos un radošajos darbos.

Katrs dalībnieks ienāk studijā ar savu redzējumu, savu personību un prasmēm, kuras nepārtraukti tiek pilnveidotas, smeļot arī no gadu gaitā studijā uzkrātā pieredzes pūra. Darbos redzama mīlestība uz rokdarbiem, uzdrīkstēšanās un varēšana. Pārvērtību un pilnveides ceļš nepārtraukti turpinās…

Tautas lietišķās mākslas studija ar savu rūpīgo darbu vienmēr centusies un joprojām cenšas saglabāt un popularizēt novada tradīcijas, papildināt muzeja krājumu, piedalīties pašu un muzeja organizētos pasākumos.

Mainās paaudzes, cilvēka redzējums uz dažādiem dzīves notikumiem, lietām, mainās… pārtop un pārvēršas.

 

Pasākumu norises laikā apmeklētāji var tikt fotografēti un filmēti, fotogrāfijas un videomateriāls var tikt publicēts.Iet atpakaļ

Par muzeju

Muzejs glabā arheoloģiskas, etnogrāfiskas, vēsturiskas un mākslas liecības par Bauskas novada vēsturi. Ekspozīcijas sniedz ieskatu par Bausku 20. gs.

Kontakti

Bauskas muzejs
Adrese: Kalna iela 6, Bauska
Bauskas novads, LV-3901

+371 63960508

bauskasmuzejs@bauska.lv

Seko mums!

Bauskas muzejs. Visas tiesības aizsargātas 2022.
Privātuma iestatījumi

Šī mājaslapa izmanto sīkdatnes, kas palīdz uzlabot tās darbību un ievāc informāciju par apmeklējumu. Detalizētāka informācija pieejama mūsu privātuma politikā.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzziniet vairāk par sīkdatnēm šeit:

You are using an outdated browser. The website may not be displayed correctly. Close