Support

Lorem ipsum dolor sit amet:

24h / 365days

We offer support for our customers

Mon - Fri 8:00am - 5:00pm (GMT +1)

Get in touch

Cybersteel Inc.
376-293 City Road, Suite 600
San Francisco, CA 94102

Have any questions?
+44 1234 567 890

Drop us a line
info@yourdomain.com

About us

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit.

Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Donec quam felis, ultricies nec.

Have any Questions? +01 123 444 555
LV

Josifam Elgurtam - 100

No 2024. gada 26. aprīļa līdz 26. maijam Bauskas muzejā būs apskatāma mākslas darbu izstāde “Josifam Elgurtam - 100”, kas veltīta sietspiedes meistara jubilejai.

Josifs Elgurts (1924–2007) Latvijas grafiķis, sietspiedes meistars, savā jaunradē pievērsās pilsētainavām un sadzīves žanram, poētiski smeldzīgi atspoguļojot Rīgas koka apbūvi un vēsturisko priekšpilsētu iemītniekus. Piemiņas izstāde atspoguļo meistara daiļrades daudzveidību, aicinot skatītāju iepazīties ar sietspiedes tehnikas plašajām iespējām, kas papildinātas ar mākslinieka autortehniku, izkopjot faktūras nianses un tonalitātes daudzveidību.

Josifs Elgurts dzimis 1924. gadā 12. februārī Kišiņevā, Besarābijā, toreizējā Rumānijas karalistē, ebreju graviera Šmula-Ārona Elgurta ģimenē. Mācījies Kišiņevas mākslas skolā pie Šnēra Kogana (rumāņu Şneer Cogan, 1875–1940) ievērojama ebreju izcelsmes rumāņu mākslinieka un pedagoga. 1952. gadā iestājies Latvijas Mākslas akadēmijas grafikas nodaļā, kuru pabeidzis 1958. gadā.

Josifa Elgurta skolotāji bija gleznotājs Arvīds Egle (1905 – 1977), viens no spilgtākajiem mazpilsētas ainavu un sadzīves žanra pārstāvjiem 1930. gadu Latvijas mākslā, Elgurta studiju laikā viņš bija Zīmēšanas katedras vadītājs, un grafiķis Pēteris Upītis (1899 – 1989), ekslibru un kokdzelumu autors, kurš kolekcionēja latviešu mākslinieku zīmējumus un estampus par grāmatniecības vēsturi. Tieši šie divi impulsi – zīmējums un estamps – būtiski ietekmēja mākslinieka turpmāko jaunradi.

Mākslinieks eksperimentēja ar dažādām estampa tehnikām – litogrāfiju, linogriezumu, ofortu, monotipiju, taču kopš 1960. gadu sākuma konsekventi pievērsās sietspiedei (silk screen printing), attīstot šo reproducēšanas tehniku līdz augstākās virtuozitātes pakāpei un atklājot tās mākslinieciskas iespējas Latvijas mākslinieku jaunākajai paaudzei.

Josifs Elgurts bijis Latvijas Mākslinieku savienības biedrs. Mākslinieka darbi atrodas mākslas kolekcijās Latvijā, Izraēlā, Vācijā, Francijā, Krievijā.

Avots: Dr. art. Nadežda Pazuhina

 

Pasākumu norises laikā apmeklētāji var tikt fotografēti un filmēti, fotogrāfijas un videomateriāls var tikt publicēts.

Iet atpakaļ

Par muzeju

Muzejs glabā arheoloģiskas, etnogrāfiskas, vēsturiskas un mākslas liecības par Bauskas novada vēsturi. Ekspozīcijas sniedz ieskatu par Bausku 20. gs.

Kontakti

Bauskas muzejs
Adrese: Kalna iela 6, Bauska
Bauskas novads, LV-3901

+371 63960508

bauska.muzejs@bauskasnovads.lv

Seko mums!

Bauskas muzejs. Visas tiesības aizsargātas 2024.
Privātuma iestatījumi

Šī mājaslapa izmanto sīkdatnes, kas palīdz uzlabot tās darbību un ievāc informāciju par apmeklējumu. Detalizētāka informācija pieejama mūsu privātuma politikā.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzziniet vairāk par sīkdatnēm šeit:

You are using an outdated browser. The website may not be displayed correctly. Close