Support

Lorem ipsum dolor sit amet:

24h / 365days

We offer support for our customers

Mon - Fri 8:00am - 5:00pm (GMT +1)

Get in touch

Cybersteel Inc.
376-293 City Road, Suite 600
San Francisco, CA 94102

Have any questions?
+44 1234 567 890

Drop us a line
info@yourdomain.com

About us

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit.

Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Donec quam felis, ultricies nec.

Have any Questions? +01 123 444 555
LV

Pabeigta orkestriona restaurācijas otrā kārta

Bauskas muzejā pabeigta tā krājumā esošās mūzikas atskaņošanas ierīces – orkestriona restaurācijas otrā kārta.

Mehāniskā mūzikas atskaņošanas ierīce - 20. gadsimta sākumā Sanktpēterburgā bāzētā uzņēmuma “Zimmerman” ražotais orkestrions, vizuāli atgādina jūgendstila formās izgatavotu, vairāk nekā divus metrus augstu, dokumentu skapi ar polihromu vitrāžu rotātām durvīm un ir mūzikas automāts, kurā, iemetot noteikta nomināla monētu, tiek atskaņota konkrēta melodija. Skanējumu tajā nodrošina mehānisms, kura galvenās sastāvdaļas ir trosē iekārta atsvara “piedzīts” un ar vairākiem zobratiem aprīkots “motors”, masīvs rotējošs cilindrs ar tajā sadzītām metāla tapiņām, metāla stieņos stiprināti koka āmuriņi un čuguna rāmī iestieptas stīgas. Cilindram griežoties, tapiņas noteiktā secība un kombinācijās aizķer stienīšus, un, tajos stiprinātajiem āmuriņiem sitot pa stīgām, veidojas attiecīgā melodija. Iekārtā klavierēm līdzīgo skanējumu bagātina nelielas tā paša mehānisma darbinātas bundziņas un misiņa bungu šķīvis, uzsitieni pa kuru rada specifisku metālisku skaņu.

Priekšmetu muzejs 1972. gadā iegādājās no Eduarda Meikšāna Bārbeles pagasta “Jaunstepiņos” un, saskaņā ar tolaik pierakstīto informāciju, tas agrāk piederējis kādam Lapsam Bārbeles “Druvu” mājās, kurš to esot iegādājies 20. gadsimta 30. gados Rīgā.

Muzejā priekšmets nonācis visai degradēts, un, lai to padarītu estētiski baudāmu un sabiedrībai pieejamu, nepieciešama visas iekārtas - skapja, mūzikas atskaņošanas mehānisma un vitrāžu restaurācija.

Pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda projektu konkursā iegūtam finansējumam un restaurācijas uzņēmumam SIA “Intarsija”, Bauskas muzejs ir uzsācis šīs, visnotaļ, unikālās mūzikas atskaņošanas ierīces restaurāciju.

Orkestriona restaurācijas otrajā kārtā veikta mūzikas atskaņošanas mehānisma un ar to saistīto daļu restaurācija.

Iet atpakaļ

Par muzeju

Muzejs glabā arheoloģiskas, etnogrāfiskas, vēsturiskas un mākslas liecības par Bauskas novada vēsturi. Ekspozīcijas sniedz ieskatu par Bausku 20. gs.

Kontakti

Bauskas muzejs
Adrese: Kalna iela 6, Bauska
Bauskas novads, LV-3901

+371 63960508

bauska.muzejs@bauskasnovads.lv

Seko mums!

Bauskas muzejs. Visas tiesības aizsargātas 2024.
Privātuma iestatījumi

Šī mājaslapa izmanto sīkdatnes, kas palīdz uzlabot tās darbību un ievāc informāciju par apmeklējumu. Detalizētāka informācija pieejama mūsu privātuma politikā.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzziniet vairāk par sīkdatnēm šeit:

You are using an outdated browser. The website may not be displayed correctly. Close