Bauskas novada sadraudzības pilsētu tautas tērpi

No 2024. gada 31. maija līdz 30. septembrim Bauskas muzejā būs apskatāma izstāde “Bauskas novada sadraudzības pilsētu tautas tērpi”.

Šogad Bauskai aprit 415 gadi, un izstāde ir mūsu novada draugu veltījums pilsētai jubilejā. Tajā apskatāmi Jonišķu (Lietuva), Pehja-Pernumā (Igaunija), Udžate-Trevano (Itālija), Hašuri (Gruzija) un Malinas (Ukraina) tautas tērpi, bet par Ripinas (Polija) un Nāhodas (Čehija) etnogrāfiskajiem tērpiem stāsta foto materiāli.

Bauskas novadā esam bagāti, jo mums ir daudz starptautisku draugu Lietuvā, Igaunijā, Zviedrijā, Polijā, Itālijā, Gruzijā, Vācijā, Ukrainā, Čehijā, Moldovā. Sadarbības līgums ar 16 pašvaldībām citās valstīs palīdz stiprināt attiecības starp tautām un reģioniem. Pamatīgāk iepazīstam nācijas, kuras dzīvo tepat, Baltijas jūras krastos, un arī mazliet tālāk, citviet Eiropā. Īstenojot kopīgus projektus un viesojoties sadraudzības pašvaldībās, mūsu iedzīvotāji gūst vērtīgu pieredzi kultūrā, izglītībā, ekonomikā un citās jomās, kā arī stimulu daudzpusīgai izaugsmei. Īpaši nemierīgos laikos ir labi apzināties, ka mums ir līdzīgi domājoši draugi, kas iestājas par humānām vērtībām un katras valsts suverenitāti.

Kas ir tā stīga, kas cauri laikiem nes tautas kodu un saauž kopā paaudžu paaudzes košā audeklā? Tā ir mīlestība pret savu ģimeni un dzimto vietu, pārmantotās sentēvu arodu prasmes un cieņa pret savas tautas kultūras mantojumu. Ir svarīgi to nepazaudēt nekādos vēstures pagriezienos. Par tautas identitāti stāsta tās tradicionālie tērpi un goda drānas. Stāsta mums pašiem un mūsu viesiem. Lai šī izstāde ir apliecinājums mūsu mīlestībai pret nacionālajām vērtībām un draudzībai ar citu valstu pašvaldībām! Lai izstāde kā dzirkstele iededz dziļāku interesi par mūsu novada sadarbības partneru tautas dzīvesziņu un bagātina mūsu attiecības!