Support

Lorem ipsum dolor sit amet:

24h / 365days

We offer support for our customers

Mon - Fri 8:00am - 5:00pm (GMT +1)

Get in touch

Cybersteel Inc.
376-293 City Road, Suite 600
San Francisco, CA 94102

Have any questions?
+44 1234 567 890

Drop us a line
info@yourdomain.com

About us

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit.

Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Donec quam felis, ultricies nec.

Have any Questions? +01 123 444 555
LV

Šogad izstāžu ciklam “Jaunieguvumi Bauskas muzejā” izvēlētas mākslinieka Uģa Mežavilka karikatūras. Izstāde Bauskas muzejā būs skatāma visu oktobri

Uģis Mežavilks. Grafika. 1994. gads
Uģis Mežavilks. Grafika. 1994. gads

2020. gadā Bauskas muzejs saņēma dāvinājumā mākslinieka Uģa Mežavilka (1929-1998) mākslas darbu kolekciju, kas šobrīd ir vislielākā viena autora kolekcija, kas glabājas muzejā un ir krājuma izcils papildinājums.

Saņemtajā kolekcijā ir 610 vienības – gleznas, studijas, akvareļi, grafikas, skices, šarži satīriskā žurnāla “Dadzis” un grāmatu ilustrācijas.

Uģis Mežavilks plašākai publikai pazīstams kā karikatūrists, bet viņa glezniecība zināma galvenokārt mākslas lietpratējiem.

Pagājušā gada vasarā Bauskas muzejs apmeklētājiem piedāvāja ekspozīciju, aicinot iepazīt Uģi Mežavilku kā gleznotāju, jo mākslinieka mūža lielā mīlestība ir bijusi glezniecība.

Savukārt šogad sniedzam nelielu ieskatu plašajā Uģa Mežavilka radīto karikatūru pasaulē.

Izstādē redzamās mākslinieka zīmētās karikatūras, humora un satīras žurnāla “Dadzis” ilustrācijas ir asprātīgs, reizēm pat nesaudzīgs sabiedrības tikumu atainojums, nu jau vairāk kā 25 gadu senā pagātnē, taču, šķiet, aktualitāti nav zaudējušas pat šobaltdien.

Mākslas izglītību Uģis Mežavilks guvis V. I. Surikova Maskavas mākslas vidusskolā (1943.-1950. gads). Šajā skolā līdztekus parastajiem skolas mācību priekšmetiem padziļināti tika mācīta zīmēšana, gleznošana un kompozīcija. Pēc tam seko studijas Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļā (1950.-1956. gads). Lai gan Uģim Mežavilkam bijusi iespēja palikt Mākslas akadēmijā kā zīmēšanas pasniedzējam, jaunais, talantīgais mākslinieks pēc akadēmijas beigšanas sāk strādāt humora un satīras žurnālā Dadzis, kurā strādājis gandrīz 40 gadus, līdz pat šā izdevuma likvidācijai 1995. gadā. Uģis Mežavilks ilustrējis grāmatas, daudz gleznojis plenērā.

Pateicamies mākslinieka meitai Rūtai Mežavilkai un ģimenei par kolekcijas nodošanu mūsu muzejam un sabiedrībai.

Iet atpakaļ

Par muzeju

Muzejs glabā arheoloģiskas, etnogrāfiskas, vēsturiskas un mākslas liecības par Bauskas novada vēsturi. Ekspozīcijas sniedz ieskatu par Bausku 20. gs.

Kontakti

Bauskas muzejs
Adrese: Kalna iela 6, Bauska
Bauskas novads, LV-3901

+371 63960508

bauskasmuzejs@bauska.lv

Seko mums!

Bauskas muzejs. Visas tiesības aizsargātas 2021.
Privātuma iestatījumi

Šī mājaslapa izmanto sīkdatnes, kas palīdz uzlabot tās darbību un ievāc informāciju par apmeklējumu. Detalizētāka informācija pieejama mūsu privātuma politikā.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzziniet vairāk par sīkdatnēm šeit:

You are using an outdated browser. The website may not be displayed correctly. Close