Support

Lorem ipsum dolor sit amet:

24h / 365days

We offer support for our customers

Mon - Fri 8:00am - 5:00pm (GMT +1)

Get in touch

Cybersteel Inc.
376-293 City Road, Suite 600
San Francisco, CA 94102

Have any questions?
+44 1234 567 890

Drop us a line
info@yourdomain.com

About us

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit.

Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Donec quam felis, ultricies nec.

Have any Questions? +01 123 444 555
LV

Ziemassvētku izstāde "Kur mājo Ziemassvētku brīnums?"

No 2023. gada 1. decembra līdz 2024. gada 7. janvārim Bauskas muzejā būs apskatāma Ziemassvētku izstāde “Kur mājo Ziemassvētku brīnums?”.

Papīra namiņu izgatavošanas darbnīcas bērniem 9. un 16. decembrī no plkst. 10:00 līdz 13:00.

Decembrī Bauskas muzejs aicina apmeklēt Ziemassvētku izstādi un atklāt, kur mājo Ziemassvētku brīnums. Izstādē apskatāmas visdažādākās mājiņas, kas ir bieži sastopams motīvs Ziemassvētku rotājumos. Tie ir stikla eglīšu rotājumi, kartona un papjē-mašē dāvanu kārbiņas, grezni papīra nami un piparkūku namiņi, apsveikuma kartītes. Arī leļļu mājas ir vietas, kurās sastopams Ziemassvētku brīnums, kas, līdzīgi kā citas rotaļlietas, ir viena no populārākām Ziemassvētku dāvanām. Tās var būt pirktas veikalos vai pašu izgatavotas, iesaistoties aizraujošā un radošā darba procesā.

Izstādē apmeklētāji varēs uzzināt par laiku Latvijā (20. gadsimta 20. - 40. gadi), kad rotaļlietas bieži vien nebija praktiskas un lētas. To sevišķi izjuta mazturīgākas iedzīvotāju  aprindas, kurās ģimenes budžets neatļāva izdot lieku latu par kādu paijiņu vai citu rotaļlietu. Tā laika periodiskajos izdevumos “Atpūta”, “Zeltene” un “Mazās Jaunības Tekas” regulāri parādījās skolotājas, pedagoģes un bērnu rakstnieces Antonijas Āres raksti ar Zinas Āres ilustrācijām, kā izgatavot paštaisītas rotaļlietas no dabas materiāliem, papīra, kartona un auduma atgriezumiem.

Par 1930. gadā paštaisīto leļļu mājiņu no sērkociņu kastītēm, kuru vecāki uzdāvināja piecgadīgai meitai, rīdziniece Irina Piļķe (1925-2011) atceras savos pierakstos - “Pirms Ziemassvētkiem mazās Irinas vecāki un vecvecāki vakaros bieži vien ieslēdzās virtuvē, bet meitenei lika iet gulēt. Irēnai vajadzēja ļoti daudz pacietības, lai neieskatītos pa durvju šķirbu. Un cik daudz prieka bija ieraudzīt zem eglītes krāšņu leļļu māju. Spēlēties ar to bija ļoti ērti, jo varēja noņemt jumtu. Mājā bija viss kas – guļamā un viesu istaba, un pat tualete. Mēbeles bija visdažādākās – rakstāmgalds, spogulis, skapis un pat radio aparāts. Greznajā mājā dzīvoja Irīnas mazās celuloīda lellītes ar zīda matiem un mazās gumijas lellītes. Vēlāk meitene iemācījās pati pagatavot mēbelītes no tukšām sērkociņu kārbiņām …”.

Ziemassvētki ir dāvanu laiks, kad gribas iepriecināt apkārt esošos cilvēkus ar kādu oriģinālu un skaistu dāvanu. Mīļi gaidīti papīra namiņu izgatavošanas darbnīcās!

Aicinām rast Ziemassvētku sajūtu Bauskas muzejā!

Pasākumu norises laikā apmeklētāji var tikt fotografēti un filmēti, fotogrāfijas un videomateriāls var tikt publicēts.

Iet atpakaļ

Par muzeju

Muzejs glabā arheoloģiskas, etnogrāfiskas, vēsturiskas un mākslas liecības par Bauskas novada vēsturi. Ekspozīcijas sniedz ieskatu par Bausku 20. gs.

Kontakti

Bauskas muzejs
Adrese: Kalna iela 6, Bauska
Bauskas novads, LV-3901

+371 63960508

bauska.muzejs@bauskasnovads.lv

Seko mums!

Bauskas muzejs. Visas tiesības aizsargātas 2024.
Privātuma iestatījumi

Šī mājaslapa izmanto sīkdatnes, kas palīdz uzlabot tās darbību un ievāc informāciju par apmeklējumu. Detalizētāka informācija pieejama mūsu privātuma politikā.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzziniet vairāk par sīkdatnēm šeit:

You are using an outdated browser. The website may not be displayed correctly. Close