Have any questions?
+44 1234 567 890
Otējumi. Bauskas muzeja pūra lāžu stāsts
Muzejpedagoģiskajā nodarbībā skolēni tiek mudināti atšifrēt senču gleznojumos uz etnogrāfiskajām mēbelēm ietverto simbolu nozīmi un vērtību kodu.
Atrodoties muzeja atklātajā krātuvē “Pūra lādes”, kurā apskatāma Zemgalē darinātu pūra lāžu un pūra skapju kolekcija (18. gs. 2. puse – 20. gs. 30–tie gadi), audzēkņi iepazīst otējumus, kas ir no 17. gadsimta beigām līdz 20. gadsimta sākumam zīmēti vai gleznoti dekoratīvi motīvi uz etnogrāfiskajām pūra mēbelēm. Sarunā ar muzejpedagogu skolēni tiek mudināti pētīt otētos motīvus (ziedi, putni, dzīvnieki) un gūst informāciju par vienu no būtiskākajiem ģimenes godiem latviešu tradicionālajā kultūrā – kāzām. Skolēnu uzdevums ir atšifrēt senču gleznojumos caur simboliem nodoto ziņu jaunajai ģimenei un tajā iekļautās vērtības: uzticību, čaklumu, spēcīgu ģimeni, labklājību.
Patstāvīgā un radošā darbā, izmantojot gumijas spiedogus ar otējumu motīviem, skolēni veido paši savus otējumus, gan ievērojot krājumā redzēto otējumu kompozīciju, simetriju un simbolu izkārtojumu, gan radot oriģinālu otējumu ar mērķi izpausties jaunradē un gūt iedvesmu un prieku no otējumu dekorativitātes.
MĒRĶAUDITORIJA:
1. – 9. klašu skolēni
Nodarbība piemērota arī pirmsskolas vecuma bērniem 5-6 gadu vecuma grupā.
NORISES ILGUMS:
45 minūtes
PERSONU SKAITS:
Līdz 20 personām
DALĪBAS MAKSA:
5,00 EUR no skolēna (EUR 2,50 dalība programmā + EUR 2,50 ieejas maksa muzejā)
NORISES VALODA:
Latviešu
PIETEIKŠANĀS:
Programmu lūgums pieteikt vismaz piecas dienas iepriekš pa tālruni: 63960508 vai e-pastu: bauska.muzejs@bauskasnovads.lv