Support

Lorem ipsum dolor sit amet:

24h / 365days

We offer support for our customers

Mon - Fri 8:00am - 5:00pm (GMT +1)

Get in touch

Cybersteel Inc.
376-293 City Road, Suite 600
San Francisco, CA 94102

Have any questions?
+44 1234 567 890

Drop us a line
info@yourdomain.com

About us

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit.

Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Donec quam felis, ultricies nec.

Have any Questions? +01 123 444 555
LV

Grafika

Glezniecība ir tikai viena mākslinieka radošā mantojuma daļa. Citāda ir viņa loma un nozīme grafikā un tādos ļoti grūtos žanros kā karikatūra un saržs. Mākslinieka vārds Latvijas karikatūras vēsturē ierakstīts zelta burtiem. Viņa devums Latvijas karikatūras vēsturē ir ļoti nozīmīgs, par ko liecina viņa darbība šajā žanrā, sākot no 20. gs. 50. gadu vidus līdz 20. gs. 90. gadu beigām.

Izcila ir mākslinieka saržu kolekcija, kas pārliecinoši prezentē Uģa Mežavilka prasmi sniegt precīzu un ļoti trāpīgu radošas personības raksturojumu. Viņš ir viens no pirmajiem, vadošajiem līderiem šajā mākslas jomā. Uģis Mežavilks bija lielisks formas meistars. Virtuoza, lakoniska, maksimāli savā plūdumā un kustībā precīza līnija viņa neskaitāmajos saržos un karikatūrās ir cilvēka rakstura un īpašību izcili trāpīgs raksturotājs. Tieši karikatūrā viņš uzdrīkstējās būt drosmīgs meklētājs, kas radīja tikai sev raksturīgu cilvēka tipu ar tam piemītošu spilgtu tēlainību. Viņš uzdrīkstējās eksperimentēt un paplašināt karikatūras robežas.

Uģa Mežavilka devums grāmatu grafikas jomā skaitliski nav apjomīgs. Mākslinieks sava mūža laikā ir ilustrējis kopumā piecdesmit piecas grāmatas. Pavisam mazs ir klasiskās, „tīrās“ daiļliteratūras ilustrēto grāmatu skaits – to ir tikai trīs. Nenoliedzami, katrai no tām ir atšķirīga pieeja. Pirmajā ir klasisks, savam laikam tipisks zīmējums, kurā mākslinieks parāda savu profesionālo prasmi strādāt ar līniju.

Tikpat neliels ir mākslinieka devums bērnu grāmatu ilustrāciju jomā, no kurām divas tapušas 20. gs. 60. gadu pirmajā pusē.

Nozīmīgs Uģa Mežavilka ieguldījums ir satīriskās prozas un dzejas ilustrāciju jomā. Visvairāk mākslinieks ilustrējis tuvo kolēģu, ilggadīgu „Dadža“ līdzstrādnieku Andreja Skaiļa grāmatas un Valda Artava sacerējumus.

Vairāk pētījuma pilns teksts

Par muzeju

Muzejs glabā arheoloģiskas, etnogrāfiskas, vēsturiskas un mākslas liecības par Bauskas novada vēsturi. Ekspozīcijas sniedz ieskatu par Bausku 20. gs.

Kontakti

Bauskas muzejs
Adrese: Kalna iela 6, Bauska
Bauskas novads, LV-3901

+371 63960508

bauska.muzejs@bauskasnovads.lv

Seko mums!

Bauskas muzejs. Visas tiesības aizsargātas 2024.
Privātuma iestatījumi

Šī mājaslapa izmanto sīkdatnes, kas palīdz uzlabot tās darbību un ievāc informāciju par apmeklējumu. Detalizētāka informācija pieejama mūsu privātuma politikā.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzziniet vairāk par sīkdatnēm šeit:

You are using an outdated browser. The website may not be displayed correctly. Close