Support

Lorem ipsum dolor sit amet:

24h / 365days

We offer support for our customers

Mon - Fri 8:00am - 5:00pm (GMT +1)

Get in touch

Cybersteel Inc.
376-293 City Road, Suite 600
San Francisco, CA 94102

Have any questions?
+44 1234 567 890

Drop us a line
info@yourdomain.com

About us

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit.

Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Donec quam felis, ultricies nec.

Have any Questions? +01 123 444 555
LV

Viļa Plūdoņa muzejs

Dzejnieka Viļa Plūdoņa muzejs, kas izveidots viņa dzimtajās mājās Lejeniekos Ceraukstes pagastā, vēstī par viņa personību, dzīves gaitām un radošo devumu latviešu literatūrā. Dzejnieks Vilis Plūdons latviešu literatūrā pazīstams kā dzejas formas un stila meistars, viens no izcilākajiem dabas liriķiem, izkopis poēmas un balādes žanru, rakstījis arī patriotisko un bērnu dzeju.

Dzejnieka dzimtās mājas Mēmeles krastā ir vecsaimniecība ar Zemgales sētai raksturīgo ēku izkārtojumu, kur saglabājies ēku komplekss: dzīvojamā māja, klēts, kūts, rija un pagrabs.

Pamatojoties uz Plūdoņa radinieku un laikabiedru atmiņām, Plūdoņa mājā iekārtots interjers atbilstoši dzejnieka dzīves laikam 20. gadsimta 20.-30. gados. Muzejā aplūkojamas laikmetam atbilstošas mēbeles un citi mājsaimniecības priekšmeti. Informatīvajā ekspozīcijas daļā muzeja apmeklētājiem ir iespēja iepazīties ar dzejnieka dzīvesstāstu un ceļu uz daiļradi.

Saistībā ar dzejnieka dzīvi aplūkojamas arī Lejenieku sētā agrāko izskatu atguvušās klēts un kūts ēkas, kurās aplūkojama ekspozīcija Lejenieku saimniecība. Tajā var uzzināt par tradicionālajiem lauku darbiem, kādi tika veikti visa gada garumā Lejeniekos, iepazīt dažādus ar lauksaimniecību saistītus darbarīkus.

Plūdoņa dzimtās mājas vieta ir vieta, kur sastapt Plūdoņa dzejā attēloto dabas daili – vērot gadalaiku nokrāsas koku un krūmāju lapotnēs un koku atspulgus Mēmeles rāmajā plūdumā, klausīties gājputnu balsis un vēja šalkoņa tīrumu līdzenajās ārēs.

Netālu no Lejeniekiem skaistā priežu mežā atrodas dzejnieka un viņa tuvinieku atdusas vieta Plūdoņa kapsētā. Šo kapsētu ierīkojis pats dzejnieks Plūdons 1938. gadā, kapsētas vārtus iedvesmojoties no viņa dzejas tēliem, projektējis viņa znots Ansis Bērziņš.

Muzeja komplekss Viļa Plūdoņa dzimtās mājas Lejenieki ir Valsts nozīmes kultūras piemineklis.

Par muzeju

Muzejs glabā arheoloģiskas, etnogrāfiskas, vēsturiskas un mākslas liecības par Bauskas novada vēsturi. Ekspozīcijas sniedz ieskatu par Bausku 20. gs.

Kontakti

Bauskas muzejs
Adrese: Kalna iela 6, Bauska
Bauskas novads, LV-3901

+371 63960508

bauska.muzejs@bauskasnovads.lv

Seko mums!

Bauskas muzejs. Visas tiesības aizsargātas 2024.
Privātuma iestatījumi

Šī mājaslapa izmanto sīkdatnes, kas palīdz uzlabot tās darbību un ievāc informāciju par apmeklējumu. Detalizētāka informācija pieejama mūsu privātuma politikā.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, mainot pārlūkprogrammas iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Uzziniet vairāk par sīkdatnēm šeit:

You are using an outdated browser. The website may not be displayed correctly. Close